2021 MEB EKYS SORU BANKASI ÇÖZÜMLERİ

2021 MEB EKYS SORU BANKASI ÇÖZÜMLERİ

Değerli Kariyer Yolcusu

Eğitim Kurumları Yöneticilik Sınavı (EKYS) önceden farklı adlarla ve farklı tarihlerde doğrudan Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yapılmaktayken alınan karar doğrultusunda 2019 yılından itibaren Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından yapılmaya başlandı. Biz de Kaplan Akademi olarak ilk baskısını 2020 EKYS için hazırladığımız ve siz değerli öğretmenlerimizden yoğun ilgi gören kitabımızı, özellikle çıkan sorular ve değişen mevzuat doğrultusunda yeniledik.

Kaplan Akademi 2021 MEB EKYS Soru Bankası kitabının hazırlanması aşamasında 2019 ve 2020 EKYS’de çıkan sorular, ÖSYM’nin yayınladığı örnek sorular ve sınav başvuru kılavuzundaki konu dağılımı listesini ve konuların yüzdelerini referans aldık. Çıkmış sorular incelendiğinde 80 sorudan oluşan EKYS’de ÖSYM’nin kılavuzda yer alan dağılıma çok yakın bir test hazırladığını belirtmek gerekir. EKYS’ye girecek öğretmenlerimizin görüşleri doğrultusunda değerler eğitimi, eğitim ve öğretimde etik ve eğitim bilimleri ile mevzuat sorularına ağırlık verdik.

2500’ü aşkın sorudan oluşan Kaplan Akademi 2021 EKYS Soru Bankası kitabımızdaki tüm soruların çözümlü olduğunu ifade etmek isteriz. Fakat yaygın uygulamadan farklı olarak çözümleri kitaba ekleyerek maliyeti artırmak yerine internet sitemiz üzerinden PDF dosyası olarak verdik. 382 sayfalık tek bir PDF dokümanından oluşan çözüm kitabımızı www.kaplanakademi.com adresinden indirip, yararlanmaya başlayabilirsiniz.

Milli Eğitim Bakanlığı çatısı altında yönetici olarak görev almak suretiyle Türk Milli Eğitimine gönülden destek olan, Başöğretmen Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün “Öğretmenler! Yeni nesil sizlerin eseri olacaktır.” övgüsüne mazhar olan öğretmenlerimize başarılar dileriz.

Kitabımızın Konu Dağılımı ve İlgili Konuların Test Sayıları:

GENEL YETENEK VE GENEL KÜLTÜR (105 Test)

ATATÜRK İLKELERİ VE İNKILÂP TARİHİ (27 Test)

DEĞERLER EĞİTİMİ (2 Test)

EĞİTİM VE ÖĞRETİMDE ETİK (2 Test)

EĞİTİM BİLİMLERİ (15 Test)

MEVZUAT (Toplam 39 Test)

  • T.C. Anayasası (13 Test)
  • 222 sayılı İlköğretim ve Eğitim Kanunu (2 Test)
  • 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu (8 Test)
  • 1739 sayılı Millî Eğitim Temel Kanunu (4 Test)
  • 3071 sayılı Dilekçe Hakkının Kullanılmasına Dair Kanun (1 Test)
  • 4483 sayılı Memurlar ve Diğer Kamu Görevlilerinin Yargılanması Hakkında Kanun (2 Test)
  • 4688 sayılı Kamu Görevlileri Sendikaları ve Toplu Sözleşme Kanunu (1 Test)
  • 5018 sayılı Kamu Mali Yönetimi ve Kontrol Kanunu (2 Test)
  • 5442 sayılı İl İdaresi Kanunu (2 Test)
  • 1 sayılı Cumhurbaşkanlığı Teşkilatı Hakkında Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinin Millî Eğitim Bakanlığı başlıklı Onuncu Bölümünde yer alan hükümler (4 Test)

2021 MEB EKYS SORU BANKASI ÇÖZÜMLERİ

2021-EKYS-KAPLAN-SORU-BANK-COZUM.pdf

Güncelleme Tarihi: 20 Ocak 2021, 10:40
YORUM EKLE
YORUMLAR
Zeki YÜCE
Zeki YÜCE - 2 yıl Önce

Güzel

Sly
Sly - 2 yıl Önce

İyi bir kitap

SIRADAKİ HABER